Zajęcia seminaryjne w ramach “The digital international Summer School”

W ramach The digital international Summer School, zorganizowanej przez Alfried Krupp Wissenschaftskolleg Uniwersytetu w Greifswald, prof. dr hab. Radosław Zenderowski oraz dr Monika M. Brzezińska w dniach 6-11 IX 2021 r. poprowadzili cykl zajęć seminaryjnych poświęconych tematowi: Cieszyn – Těšín – Teschen w perspektywie lokalnych polityk pamięci oraz kwestiom przywództwa politycznego, pamięci i tożsamości na płaszczyźnie lokalnej w ujęciu teoretycznym. Wśród wykładowców Szkoły Letniej znaleźli się także wybitni prelegenci z Polski i z zagranicy, a mianowicie: prof. dr hab. Miloš Řezník, prof. dr hab. Zbigniew Greń, Michał Przywara oraz prof. Renata Makarska.

Film stworzony przez naszego absolwenta

Jeden z naszych absolwentów, Stan Jegliński, (politologia, studia niestacjonarne) stworzył interesujący film historyczny. Zapraszamy do obejrzenia filmu na youtube:

Sportowa publikacja naszego absolwenta

Nasz absolwent, Maciej Zdziarski, opublikował książkę pt. “Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota. Rozmowy o siatkówce i nie tylko z medalistami igrzysk olimpijskich z Tokio (1964), Meksyku (1968) i Montrealu (1976)”.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: https://siatkarskiehistorie.pl/

Zapraszamy.

W sobotę 29 maja odbędą się już kolejne zajęcia, trwającego od grudnia 2020 roku, projektu Uniwersytet Młodego Badacza (UMB)

Uniwersytet Młodego Badacza (www.mlodybadacz.edu.pl) to przedsięwzięcie edukacyjne z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, realizowane przez Fundację Rozwoju UKSW w partnerstwie z Fundacją Stan i Urzędem Dzielnicy Bielany. Jego autorkami i kierowniczkami są dr Kinga Wojtas i dr Katarzyna Walecka z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WSE.  UMB jest skierowany do dzieci w wieku 7-11 lat, które są ciekawe otaczającego je świata oraz chcą rozwijać  swoje pasje i zainteresowania. Celem UMB jest nie tylko poszerzanie wiedzy młodych badaczy, ale także zainspirowanie ich do stawiania dalszych pytań. Zajęcia zorganizowane są w trzech modułach obejmujących nauki humanistyczne, społeczne i biologiczne, a przez to promują bogaty dorobek UKSW.

Skontaktuj się z nami
Kontakt

© 2021 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydział Społeczno-Ekonomiczny