Sportowa publikacja naszego absolwenta

Nasz absolwent, Maciej Zdziarski, opublikował książkę pt. “Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota. Rozmowy o siatkówce i nie tylko z medalistami igrzysk olimpijskich z Tokio (1964), Meksyku (1968) i Montrealu (1976)”.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: https://siatkarskiehistorie.pl/

Zapraszamy.

W sobotę 29 maja odbędą się już kolejne zajęcia, trwającego od grudnia 2020 roku, projektu Uniwersytet Młodego Badacza (UMB)

Uniwersytet Młodego Badacza (www.mlodybadacz.edu.pl) to przedsięwzięcie edukacyjne z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, realizowane przez Fundację Rozwoju UKSW w partnerstwie z Fundacją Stan i Urzędem Dzielnicy Bielany. Jego autorkami i kierowniczkami są dr Kinga Wojtas i dr Katarzyna Walecka z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WSE.  UMB jest skierowany do dzieci w wieku 7-11 lat, które są ciekawe otaczającego je świata oraz chcą rozwijać  swoje pasje i zainteresowania. Celem UMB jest nie tylko poszerzanie wiedzy młodych badaczy, ale także zainspirowanie ich do stawiania dalszych pytań. Zajęcia zorganizowane są w trzech modułach obejmujących nauki humanistyczne, społeczne i biologiczne, a przez to promują bogaty dorobek UKSW.

Debata “Lokalne polityki pamięci w mieście podzielonym granicą państwową”

W dniu 28 maja br. o godz. 13:00 odbędzie się (interdyscyplinarna) debata naukowa organizowana przez nasz Instytut we współpracy z Książnicą Cieszyńską poświęcona lokalnym politykom pamięci w miastach podzielonych granicą państwową. Udział w niej wezmą naukowcy reprezentujący różne dyscypliny naukowe (politologia, socjologia, historia, filozofia, nauki o kulturze i religii) z różnych ośrodków naukowych z kraju i zza granicy. Chcemy z różnych perspektyw spojrzeć na fenomen kształtowania tożsamości narodowej i regionalnej, które ma miejsce w miejscu spotkania / zderzenia różnych narracji dotyczących przeszłości.

Debata odbędzie się stacjonarnie, w Cieszynie. Postaramy się jednak, aby możliwa była bezpośrednia transmisja na YouTube lub/i FB. Dodatkowo materiał filmowy z debaty zostanie bezpośrednio po debacie zamieszczony w Internecie.

Dodatkowe informacje odnośnie debaty zawarte są w załączonym pliku .docx

Webinarium “Protesty jako forma uczestnictwa w przestrzeni publicznej – Polska i Niemcy”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne webinarium organizowane przez Instytut Nauk Politycznych i Administracji, Fundację Konrada Adenauera i Fundację Stan, które odbędzie się 6 maja, w czwartek, o godzinie 13.30 na platformie zoom.

Tym razem będziemy rozmawiać z dr. Piotrem Kocybą z niemieckiego Uniwersytetu w Chemnitz o protestach jako formie uczestnictwa w przestrzeni publicznej w Polsce i w Niemczech.

Adres spotkania:

HTTPS://KAS-DE.ZOOM.US/J/98714220324

Debata online “Współczesna wojna kulturowa Europy”

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej debacie online pt.: Współczesna wojna kulturowa Europy. Chrześcijaństwo kontra współczesny humanizm. “Kultura anihilacji” versus “kultura afirmacji”. W wydarzeniu wezmą udział prof. Chantal Delsol, prof. Michał Gierycz, prof. Theo Kobusch, prof. David Engels, David Galashvili, red. Bronisław Wildstein oraz prof. Zdzisław Krasnodębski – jako moderator. Termin: piątek, 30.04.2021 r., Miejsce: www.stdr.pl, Wstęp wolny.

Skontaktuj się z nami
Kontakt

© 2021 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydział Społeczno-Ekonomiczny