Debata w Tbilisi (Gruzja) z udziałem naszych przedstawicieli

W dniu 27 listopada br. na Ilia State University w Tbilisi (Gruzja) odbyło się seminarium naukowe pt. The Three Seas Initiative and Georgia, zorganizowane przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Ilia State University. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego w Warszawie.

W seminarium wzięli udział pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW w Warszawie, prof. Piotr Bajda, dr Monika Brzezińska oraz dr Piotr Sieniawski, a także pracownicy Ilia State University, prof. David Darchiashvili oraz prof. David Aprasidze.

W ww. seminarium eksperci omówili perspektywy dołączenia Gruzji do Inicjatywy Trójmorza – regionalnej platformy współpracy państw między Morzem Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. Poruszono również problematykę roli Polski w ramach tej inicjatywy oraz możliwości wzmocnienia współpracy między Polską a Gruzją.

Następnego dnia pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji wzięli udział w spotkaniu z Ambasadorem RP w Tbilisi, prof. Mariuszem Maszkiewiczem.