20 stycznia – VI KONFERENCJA STUDENTÓW NAUK SPOŁECZNYCH „FocusOn”

W piątek 20 stycznia odbędzie się VI edycja Konferencji Studentów Nauk Społecznych organizowana na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW.

Swoje referaty wygłoszą studenci kierunków bezpieczeństwo wew., europeistyka, politologia i socjologia UKSW oraz studenci z Wyższej Szkoły Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu. Równolegle zaplanowano sesję posterową. Szczegółowy program wydarzenia w załączeniu. Zapraszamy!

Zaproszenie na wykład prof. Davida Forte

Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny prof. Davida Forte, prawnika konstytucjonalisty z Uniwersytetu Stanowego Cleveland w USA. Wykład zatytułowany: What Is a Natural Law? – odbędzie się w środę, 26 października, o godz. 13.15, w auli 105 bud. 23. Prof. Forte gościł już w murach naszej Uczelni w 2019 r., uczestnicząc w panelu z naszym amerykanistą, prof. Zbigniewem Lewickim.

Zakończyła się XXIII Polsko-Niemiecka Akademia Letnia

W dniach 29 sierpnia – 2 września w Gdańsku obywała się XXIII Polsko-Niemiecka Akademia Letnia pt. „Nadzieja na pokój w czasach wojny: doświadczenia i ich rewizje“. W tegorocznej edycji Akademii studenci z Polski i Niemiec dyskutowali o chrześcijańskiej etyce pokoju, różnicach polskiego i niemieckiego podejścia do rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz znaczeniu pamięci historycznej w naszych relacjach.
Uczestniczki i uczestnicy Akademii brali udział w dyskusji z m.in.

– Dietmarem Nietanem, koordynatorem niemieckiego rządu ds. współpracy polsko-niemieckiej,

– dr Jackiem Karnowskim, prezydentem Sopotu,

– Magdaleną Czarzyńską-Jachim, wiceprezydentką Sopotu,

– dr hab. Jarosławem Drozdem, prof. UKSW, b. konsulem generalnym RP w Sankt Petersburgu i Lwowie,

– dr. Jackiem Koltanem, pełnomocnikiem dyrektora ECS ds. naukowych

Oprócz zajęć i warsztatów uczestnicy Akademii zwiedzali wystawy stałe Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum Drugiej Wojny Światowej.
XXIII Polsko-Niemiecka Akademia Letnia została zorganizowana przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji UKSW, Akademię Katolicką w Berlinie oraz Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku.

Zakończenie roku Uniwersytetu Młodego Badacza

W najbliższą sobotę (11.06.) odbędzie się zakończenie kolejnego roku Uniwersytetu Młodego Badacza. https://mlodybadacz.edu.pl/

W zakończeniu roku weźmie udział Prorektor UKSW dr hab. Anna Fidelus, Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz 100 naszych małych studentów z rodzinami. Dr Romana Rupiewicz wygłosi wykład “Jak patrzeć na sztukę i architekturę-poradnik wakacyjny”.

W trakcie zakończenia roku dokonana też będzie zapowiedź kolejnej książki dla dzieci dr Katarzyny Grzybowskiej-Waleckiej i dr Kingi Wojtas-Jarentowskiej, wydanej przez NCK, dotyczącej kultury, historii, czy tradycji kulinarnych obecnych we współczesnej Polsce.

Dr hab. Zbigniew Lewicki, prof. ucz ponownie wybrany na funkcję przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pan dr hab. Zbigniew Lewicki, prof. ucz. został ponownie wybrany na funkcję przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W jej skład wchodzą m. in. ministrowie Konrad Szymański, Jakub Kumoch, Piotr Wawrzyk i profesorowie Zdzisław Krasnodębski, Andrzej Nowak, Andrzej Zybertowicz.

Pan Profesor jest członkiem Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o Polityce i Administracji UKSW. Serdecznie gratulujemy!

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Skontaktuj się z nami

© 2021 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydział Społeczno-Ekonomiczny