Debata “Lokalne polityki pamięci w mieście podzielonym granicą państwową”

W dniu 28 maja br. o godz. 13:00 odbędzie się (interdyscyplinarna) debata naukowa organizowana przez nasz Instytut we współpracy z Książnicą Cieszyńską poświęcona lokalnym politykom pamięci w miastach podzielonych granicą państwową. Udział w niej wezmą naukowcy reprezentujący różne dyscypliny naukowe (politologia, socjologia, historia, filozofia, nauki o kulturze i religii) z różnych ośrodków naukowych z kraju i zza granicy. Chcemy z różnych perspektyw spojrzeć na fenomen kształtowania tożsamości narodowej i regionalnej, które ma miejsce w miejscu spotkania / zderzenia różnych narracji dotyczących przeszłości.

Debata odbędzie się stacjonarnie, w Cieszynie. Postaramy się jednak, aby możliwa była bezpośrednia transmisja na YouTube lub/i FB. Dodatkowo materiał filmowy z debaty zostanie bezpośrednio po debacie zamieszczony w Internecie.

Dodatkowe informacje odnośnie debaty zawarte są w załączonym pliku .docx