Zapraszamy na wykład prof. Chantal Delsol

chdelSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty w ramach Studium Generale Europa pt. „Europa: między demokracją a populizmem”, który wygłosi prof. Chantal Delsol z L’Université Paris-Est Marne-la-Vallée. Wykład odbędzie się 31 maja (wtorek) o godz. 15.00 w sali 201, bud. 23, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Prof. Chantal Delsol jest wybitnym filozofem polityki, pracuje na Uniwersytecie Paris-Est Marne-la-Vallée. W Polsce znana jest z takich prac, jak: Zasada pomocniczości (1995), Esej o człowieku późnej nowoczesności (2003) czy Czym jest człowiek? Kurs antropologii dla niewtajemniczonych (2011).

Organizatorem wykładu jest Zakład Kulturowych Podstaw Polityki w Katedrze Teorii Polityki i Myśli Politycznej Instytutu Politologii UKSW oraz Fundacja Konrada Adenauera.