Konferencja pt. Interdyscyplinarne aspekty funkcjonowania Policji

policjaKoło Naukowe „Justycjariusze” działające przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Interdyscyplinarne aspekty funkcjonowania Policji”, która odbędzie się w dniu 15 stycznia 2020 r. (środa) w godz. 10.00-14.00 w sali 114, budynek 21, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Jest ona współorganizowana wraz z Komendą Wojewódzką Policji z/s w Radomiu oraz Komendą Stołeczną Policji. Program konferencji można pobrać TUTAJ.

Celem konferencji jest przybliżenie istoty działań Policji w kontekście wyzwań dużych aglomeracji. Prelegenci podejmą także kwestie związane ze współdziałaniem i organizowaniem strategicznych zadań z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo wewnętrzne w naszym kraju.

Przewidujemy także czas na panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele poszczególnych służb odpowiedzą nam na takie pytania jak m.in:

1. Czy współpraca pomiędzy służbami jest potrzebna i dlaczego?
  2. Jak służby wspierają się wzajemnie w ustawowych działaniach?
  3. Czy i ewentualnie w jaki sposób studenci mogą wspierać działania podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo?
  4. Jak zostać funkcjonariuszem służb?

Prelegentami będą osoby związane z: Wydziałem Prewencji KWP zs.w Radomiu, Wydziałem Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, Wydziałem Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a także przedstawiciele takich służb jak: Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska, Straż Graniczna oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Kontakt w sprawie wydarzenia: Małgorzata Samuła – KNB „Justycjariusze”, e-mail: knb@uksw.edu.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nasz Wydział