Studiuj politologię

uk2de2fr2ru2ukr2by2

 

politologiaJeśli interesujesz się tym, co dzieje się w Polsce i na świecie w polityce, ekonomii i kulturze. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania, np. o naturę procesów globalizacji albo dlaczego politycy podejmują takie, a nie inne decyzje, mamy dla Ciebie propozycję. Studiuj POLITOLOGIĘ w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW! Proponujemy Ci szerokie i interdyscyplinarne podejście do wielu dziedzin życia społecznego, które potraktowane łącznie pozwalają lepiej zrozumieć zjawiska określane mianem polityki. U nas poznasz podstawy stosunków międzynarodowych i systemów partyjnych. Dowiesz się, dlaczego i jak jednoczy się Europa, a także jak działa marketing polityczny. Bez odpowiedzi nie zostawimy też pytań o rolę człowieka we wszystkich tych obszarach oraz o znaczenie kwestii narodowościowych i religijnych. Zajęcia na kierunku POLITOLOGIA prowadzone są przez znakomicie przygotowanych wykładowców, cenionych w kraju i za granicą. 

GDZIE ZNAJDZIESZ PRACĘ?

Wbrew obiegowym opiniom o niskim zainteresowaniu ze strony rynku pracy osobami kończącymi nauki społeczne doświadczenie kontaktu z naszymi absolwentami pokazuje nam, że możliwości kariery zawodowej po ukończeniu studiów w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW są niezwykle szerokie. Edukację u nas ukończyli m.in. dwaj rzecznicy rządu: Konrad Ciesiołkiewicz (rzecznik Kazimierza Marcinkiewicza) oraz Agnieszka Liszka (pierwszy rzecznik Donalda Tuska). Poczet ten uzupełnia wielu dziennikarzy, specjalistów od reklamy i PR-u, bankowców, pracowników firm konsultingowych czy wreszcie pracowników administracji publicznej i dyplomacji. 

STUDIUJĄC POLITOLOGIĘ:

  • koncentrujesz się na procesach sprawowania władzy, ideologii i myśli politycznej, etyce i antropologii, stosunkach międzynarodowych, a także komunikowaniu i PR
  • poznajesz działalność partii politycznych, administracji publicznej, dyplomacji i mediów
  • uczysz się, jak rozwiązywać problemy związane z zarządzaniem w polityce i administracji
  • zdobywasz umiejętności niezbędne w procesie podejmowania decyzji na wielu poziomach zarządzania państwem a także… przedsiębiorstwem
  • zyskujesz możliwość poznania podstaw wielu dyscyplin, związanych z politologią (prawo, socjologia, ekonomia i historia), które znacznie ułatwiają rozumienie złożoności procesów politycznych i nie tylko.

NASZA OFERTA

Studia stacjonarne I stopnia

Wymagania: przedmiot kierunkowy historia, WOS, geografia, matematyka (do wyboru przez kandydata. Przyjęcie na studia odbywa się poprzez stworzenie listy rankingowej świadectw maturalnych obejmującej zarówno stare, jak i nowe matury oraz matury międzynarodowe. Kolejność na liście ustalana jest według najwyższej liczby punktów wynikających ze świadectwa maturalnego, wyliczanych według wzoru. Wzór oraz szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są na stronie www.rekrutacja.uksw.edu.pl. 

Studia stacjonarne II stopnia (dwuletnie uzupełniające studia magisterskie)
Studia przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia.

Wymagania: posiadanie tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera. Szczegółowe wymagania wraz z opisem postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronie www.rekrutacja.uksw.edu.pl.

 

O studiowaniu politologii

Erasmus+

Nasz Wydział

Czasopismo Instytutu

chrzescijanstwo-swiat-polityka

Polskie Studia Politologiczne

athenaeum

Centra badawcze

mzbnm

P. Towarzystwo Nauk Politycznych

ptnp

P. Towarzystwo Studiów Europejskich

ptse

P. Tow. Studiów Międzynarodowych

ptsm

Sekcja Wykładowców KNS

strategie-antykryzysowe


Publikacje

Pracownicy