Rekrutacja do Szkoły Polsko-Niemiecko-Ukraińskiej

osadKolegium Europy Wschodniej im.Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu oraz Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej uprzejmie zapraszają studentów z Ukrainy, Niemiec i Polski do udziału w drugiej edycji Polsko-Niemiecko-Ukraińskiej Szkoły im. Bohdana Osadczuka. Projekt jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności z programu “Study Tours to Poland”.

W tym roku Szkoła odbędzie się w dniach 22-29 listopada. Skupimy się na wzajemnym postrzeganiu się trzech narodów, między innymi na postrzeganiu historii. Studenci z trzech krajów sami przygotują część warsztatów by lepiej pokazać swoim koleżankom i kolegom z zagranicy własne spojrzenie na historię, kulturę i inne problemy będące tematem debaty publicznej w ich krajach.

Poprzez Szkołę im.Osadczuka chcemy lepiej zrozumieć siebie.

Sześć dni roboczych szkoły to między innymi:
Dzień Historii, Dzień Mediów, Dzień Ukraiński, Dzień Polski, Dzień Niemiecki (warsztaty, seminaria i wykłady z trzech ostatnich dni będą częściowo przygotowane przez uczestników z poszczególnych krajów).

Zajęcia podczas Szkoły odbywać będą się we Wrocławiu oraz w siedzibie Kolegium Europy Wschodniej – Zamku na Wodzie w Wojnowicach.

Szkoła im.B.Osadczuka jest całkowicie nieodpłatna. Organizator zapewnia zakwaterowanie, posiłki oraz transport we Wrocławiu.

Organizator nie pokrywa jedynie kosztu dojazdu do Wrocławia.

Aktualny program Szkoły znajduje się tutaj.

Aktualna strona internetowa wydarzenia znajduje się tutaj:

By zapisać się do projektu Szkoły im.B.Osadczuka proszę wypełnić kwestionariusz tutaj.