Nowa publikacja pracowników Instytutu Politologii UKSW

Miło nam poinformować, że w styczniu br. ukazała się książka pt. Perceptions of the European Union’s identity in international relations, Routledge, London-New York 2019, ss. 230 (strona wydawnictwa). Publikacja stanowi efekt pracy międzynarodowego zespołu badawczego pod kierunkiem dr Anny Skolimowskiej. Odnosi się do zagadnienia percepcji tożsamości Unii Europejskiej w stosunkach międzynarodowych oraz zmieniającej się roli Europy w świecie. Analizie poddano zarówno wymiar teoretyczny tego zagadnienia, jak również podjęto badania studiów przypadku w różnych regionach świata (Afryka, Daleki Wschód, Ameryka Łacińska, Bałkany) i państwach (Rosja, USA, kraje Partnerstwa Wschodniego). Wiodącym ujęciem teoretycznym była koncepcja UE jako potęgi normatywnej. Promocja książki odbyła się w Wiedniu 13 grudnia 2018 r. na zaproszenie Research Cluster for the Study of East Central Europe and the History of Transformations (RECET), Uniwersytet Wiedeński.