Sylwetki absolwentów

pytkowskaMarta Pytkowska – studiowała politologię w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW w latach 2000-2005; posiada także tytuł Master of Science in Accounting uzyskany w Roosevelt University (2010-2012), Chicago, USA. Od 2012 roku pełni funkcję CEO (Chief Executive Officer) w Manoff Motors Inc. USA.

Marta Pytkowska: „Studia na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych wspominam bardzo pozytywnie, a wraz z upływem czasu odkrywam na nowo ich rolę i znaczenie w moim życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym. Marzyłam o zawodzie dziennikarza, więc politologia wydała mi się najodpowiedniejszym wyborem. Miałam nadzieje na lepsze zrozumienie świata, ludzi, jak również siebie samej. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Było to pięć intensywnych lat pod względem intelektualnym i kulturalnym. Profesorowie, wykładowcy, koleżanki i koledzy, których miałam okazję spotkać zostaną na zawsze w mojej pamięci. Za co jestem najbardziej wdzięczna? Między innymi za to, że zawsze pozwalano mi iść swoją własną drogą mimo, iż cel niekiedy wydawał się mglisty, nawet mnie samej. Po obronie pracy mój promotor, prof. Tomasz Żyro, powiedział pół żartem, pół serio: „Teraz świat stoi przed Panią otworem”. Ja miałam wtedy dwadzieścia kilka lat i bardzo chciałam w to wierzyć :))) Teraz z perspektywy czasu jestem bardzo wdzięczna za to, że nie podcinano mi skrzydeł. Przeciwnie. W ciągu tych pięciu lat miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wybitnych specjalistów, nieprzeciętne osobowości, jednocześnie ludzi otwartych i serdecznych, dzięki którym otaczający mnie świat stał się bardziej zrozumiały i przyjazny.

 

kryckaMonika Krycka – właściciel agencji kreatywnej, twórca wydarzeń kulturalno-rozrywkowych m.in. Miasto Cypel w Warszawie.

Monika Krycka: „W trakcie studiów nauczyłam się przede wszystkim elastyczności. Dużym plusem było to, że władze uczelni oraz wykładowcy nie stwarzali mi problemu, kiedy dzieliłam studia na dwa lata. Studia pozwoliły mi nauczyć się samodzielności i kreatywności. Już na trzecim roku wiedziałam, że mogę szukać pracy w różnych dziedzinach nie tylko w administracji, wręcz odwrotnie, że chcę i potrafię działać samodzielnie, otworzyć własną firmę i zarabiać na siebie. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to uczelnia, w której chciałam podjąć naukę i nie znalazłam się tam z przypadku”.

 

 

Andrzej Grzegrzółka – studia w Instytucie Politologii ukończył w 2009 r. Tematem jego pracy magisterskiej była analiza działalności politycznej i publicystyki Stefana Kisielewskiego. Od 2009 r. roku związany z mediami (kolejno jako dziennikarz „Polska The Times”, Telewizji Polskiej i Superstacji, a od 2016 r. jako szef Centrum Informacyjnego Sejmu; w 2011 r. również na UKSW ukończył kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Wcześniej kilka lat pracował w lotnictwie pasażerskim.

Andrzej Grzegrzółka: „Wybierając kierunek studiów liczyłem, że pomoże mi w drodze zawodowej. Chciałem się zaangażować w działalność publiczną i polityczną. Ostatecznie z tych planów wyszło niewiele, ale wiedzę wyniesioną z zajęć udało mi się częściowo wykorzystać już w pracy dziennikarskiej. Studia pamietam bardzo dobrze. Kadra to profesjonaliści i eksperci, z których najlepiej wspominam zajęcia z prof. K. Wieleckim, dr P. Brodą-Wysockim, prof. R. Zenderowskim, dr S. Sowińskim. Cieszę się, że później mogliśmy współpracować przy okazji artykułów prasowych i relacji telewizyjnych. Jako szeroko rozumiane credo Uniwersytetu przyjmuję wypowiedź jednego z wykładowców, który podczas ćwiczeń zaznaczył, że prowadzi zajęcia też na innych stołecznych uczelniach, ale tylko na UKSW może mówić naprawdę co myśli. To chyba najlepiej oddaje klimat tej w mojej ocenie owszem – katolickiej, ale też konserwatywno-liberalnej uczelni”.

 

ababik

 Adam Babik

 – (ur. 1981, zm. 2015) studiował w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW, tytuł magistra politologii uzyskał w 2005 r.

 W trakcie studiów podjął praktyki zawodowe w branży ubezpieczeniowej. Na 4 roku studiów otworzył własną działalność gospodarczą związaną z branżą ubezpieczeniową. Wziął udział w kilku konkursach dla młodych przedsiębiorców. Jako jeden z pierwszych został laureatem projektu Lewiatan Businnes Angels. Był prezesem i większościowym udziałowcem spółki LCS Loss Control Service Sp. z o.o.

Adam Babik: „Swoją wiedzę uzupełniałem o wiedzę bardziej ukierunkowaną na moją działalność zawodową na studiach podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego. Celowo wybrałem inną uczelnię, aby zweryfikować swoje doświadczenia z UKSW. Po obronie dyplomu, mogę stwierdzić z całą pewnością, że wiedza odebrana w mojej alma mater, była przekrojowa i na najwyższym poziomie.

Studia na UKSW były starannie wybrane i trafiłem tam, bo chciałem. Późniejsze moje losy jako studenta pokazały, że mój wybór był absolutnie właściwy. Pierwsze lata były oczywiście ciężkie, niemniej wspominam je jako jedne z najlepszych.

Jeśli ktoś na studia poszedł z pasji, a takie szczęście mnie spotkało, to do obecności na wykładach oraz nauki nie trzeba go namawiać. Nie przypominam sobie wykładów, które potraktowałbym jako stratę czasu. Pozyskana twarda wiedza odebrana w trakcie studiów przydaje się na co dzień w relacjach z klientami w kraju i za granicą.

Ukończenie studiów kiedyś czy dziś na pewno nie daje gwarancji zatrudnienia. Dziś jako pracodawca wiem, że najbardziej cenni są studenci aktywni. Osoby, które poszukują i są ciekawe świata. Piątki w indeksie nie dają żadnej gwarancji uzyskania atrakcyjnej pracy. W mojej ocenie wielość podjętych prób udziału w różnego rodzaju aktywnościach stanowi najszybszy sposób na odnalezienie swojego indywidualnego kierunku zawodowego. Bez wątpienia UKSW daje szeroki wachlarz możliwości. Koleżanki i koledzy którzy ukończyli studia wraz ze mną, odnaleźli się w instytucjach europejskich, administracji publicznej, sztuce, działalności biznesowej”.

 

jarosiewiczMariusz Jarosiewicz – skończył politologię w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW w roku 2008. Od 2007 roku pracuje w TVP.

Mariusz Jarosiewicz: „Studia ukończyłem w 2008 roku, już w 2007 roku rozpocząłem pracę w TVP S.A. Podjęcie pracy wynikało z koniecznych do odbycia praktyk, chciałem mieć je zaliczone wcześniej, przy okazji nastąpiło wiele zbiegów okoliczności, zwolniło się miejsce w redakcji, w której odbywałem praktyki i zostałem w TVP, gdzie pracuję do dziś. Obecnie jestem dziennikarzem i producentem w Wiadomościach TVP. Przez 3 lata pracowałem w Panoramie TVP jako asystent dziennikarza. W 2010 roku dostałem bardzo korzystną propozycję przejścia do Wiadomości, „okrętu flagowego” mojej firmy, i skorzystałem.

Dlaczego warto studiować politologię? Bo to interesujące studia, dające bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o rozwój kariery. Te studia, które wyćwiczyły mnie w krytycznym myśleniu o otaczającej rzeczywistości, nauczyły mnie świadomego poruszania się po wielkim świecie. Chociaż pewnie już po roku zapomniałem ilu posłów ma parlament węgierski, to dzięki tym studiom wiedziałem jak zwrócić się do Condoleezzy Rice, jak rozmawiać z ambasadorami oraz innymi nobilitowanymi osobami w naszym kraju. Część przekazywanych na zajęciach informacji na pewno zapomniałem (to nieuniknione!), ale została mi dzięki tym studiom ogólna wiedza o świecie, o procesach, jakie się toczą, ale przede wszystkim swoiste „wyrobienie intelektualne”.

Studia na UKSW to był znakomity wybór, chociaż na początku miałem duże wątpliwości, czy powinienem na tej uczelni zostać. Mimo, że jestem katolikiem, to obawiałem się zbytniej konfesjonalizacji (ureligijnienia) studiów. W ogóle nie miało to miejsca. Po blisko sześciu latach od zakończenia studiów, nie chciałbym wskazywać mniej lub bardziej udanych wykładów. To dobre studia, dobrze przygotowane”.

 

Tomasz Marciniuk(ur. 13.07.1983 r. w Siedlcach) – dziennikarz, społecznik, absolwent politologii w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW w 2007 roku.

Karierę zawodową rozpoczynał jeszcze w czasie studiów, w Katolickim Radiu Podlasie w Siedlcach, gdzie był wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych oraz wydawcą i prowadzącym codzienne rozmowy społeczno-polityczne. W latach 2007-2010 pełnił funkcję rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Siedlce. W 2011 roku, przez kilka miesięcy był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. Następnie od 2012 roku powrócił do pracy dziennikarskiej. Jest reporterem Informacyjnej Agencji Radiowej obsługującym najważniejsze wydarzenia we wschodniej Polsce. Współpracuje też z radiową Jedynką i Polskim Radiem 24. Od 2013 roku przygotowuje poranne lokalne serwisy informacyjne Polskiego Radia RDC w regionie siedleckim oraz prowadzi tamtejsze wydanie audycji „Lokalnie”. Prywatnie chętnie angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne i charytatywne.

Tomasz Marciniuk: „Studia politologiczne UKSW to niezwykle cenny bagaż wiedzy teoretycznej, o którego znaczeniu mam okazję przekonywać się niemal każdego dnia w swojej pracy. Zarówno jako dziennikarz, jak i wcześniej będąc rzecznikiem prasowym instytucji samorządowej. Politologia, jako nauka interdyscyplinarna, pozwala zdobyć wiedzę z różnych obszarów, dzięki czemu jej absolwenci potrafią lepiej rozumieć otaczającą nas rzeczywistość i skuteczniej przewidywać prawdziwe intencje, jak i konsekwencje decyzji politycznych czy gospodarczych. Bogaty program studiów, obejmujący tak różnorodne dziedziny, jak: ekonomia, socjologia, historia, stosunki międzynarodowe czy komunikacja społeczna sprawia, że absolwenci politologii mogą skutecznie realizować się zawodowo w wielu różnych obszarach”.

 

kwasniakPaweł Kwaśniak – ukończył politologię w IP UKSW  w roku 1999. Pracował w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiej Agencja Informacyjnej, Biurze Zarządu Prawa i Sprawiedliwości, Kancelarii Sejmu RP, Narodowym Centrum Kultury, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Był radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego. Obecnie pracuje w Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Jest prezesem Stowarzyszenia „Dar Życia” w Skierniewicach.

Paweł Kwaśniak: „Same studia nie były dla mnie jakoś szczególnie porywające, choć ciekawe. Były jednak czasem poznawania tzw. ciekawych ludzi. Były też atutem w podjęciu pierwszej pracy w Biurze KRRiT, jak i później w kolejnych miejscach.

Wybór politologii był dla mnie prostą konsekwencją moich zainteresowań. Chciałem robić coś pożytecznego na niwie publicznej i studia były w tym po prostu pomocne, choć może nie decydujące. Utwierdziły mnie w wyborze drogi, były ważnym etapem i swego rodzaju oknem do dalszych aktywności.

Ważny dla mnie był również aspekt chrześcijański problematyki z którą stykałem się podczas studiów. W jakimś stopniu studia pomogły mi w uchwyceniu i realizowaniu perspektywy chrześcijańskiej w mojej pracy. Zawsze chciałem bowiem być takim „katolikiem integralnym”, czy to w Kościele, czy w rodzinie, czy wreszcie w działalności publicznej. Studia były punktem wyjścia do osiągania tego celu, również poprzez obserwacje osób, zderzenie z poglądami, czy podejściem których nie akceptowałem, albo nie rozumiałem. To pozwoliło mi na krytyczne spojrzenie i poszukiwanie odpowiedzi na niektóre nurtujące pytania”.

 

goliasJustyna Goliasz – studia magisterskie ukończyła w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW w 2012 r., uzyskanie dyplomu poprzedzone zostało rocznym stypendium w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie Trier w Niemczech, gdzie pod opieką Prof. Dr. Klausa Ziemera przygotowała pracę magisterską na temat Stosunków polsko-niemieckich w ramach polityki zagranicznej Unii Europejskiej na przykładzie Partnerstwa Wschodniego.

Podczas ostatniego roku studiów pracowała jako lektor języka niemieckiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów na jesieni 2012 r. wyjechała do Berlina, gdzie pełniła funkcję managera polskiego sklepu internetowego niemieckiej firmy Electronic Star. Od stycznia 2014 r. pracowała przez kilka miesięcy jako lektor język niemieckiego w australijskiej stolicy Canberra i podróżowała po Australii i Nowej Zelandii. Obecnie pracuje również jako redaktorka artykułów o tematyce politycznej i społecznej dla niemieckojęzycznego portalu informacyjnego www.polen-heute.de.

Justyna Goliasz: „Studia politologiczne na UKSW są dużą szansą. Dają one możliwość odkrywania siebie oraz pogłębiania różnych wycinków wiedzy, oraz czas na to, by w odpowiednim momencie zorientować się, w którym kierunku chcemy się rozwijać. Ciekawe i dobrze przygotowane studia politologiczne na UKSW budzą ciekawość oraz uczą zastosowania metodologii naukowej, czyli krytycznego i kreatywnego sposobu myślenia, które jest nie do przecenienia w życiu zawodowym. UKSW daje duże możliwości rozwoju, oferuje wiele kierunków, a jednocześnie nie jest uniwersytetem-molochem, co osobiście bardzo doceniam. Myślę, że każdy student politologii UKSW ma swoją szansę, którą może wykorzystać. Moją był m.in. wyjazd na stypendium Erasmus, który poszerzył moje horyzonty językowe, interpersonalne, kulinarne i zawodowe”.

 

JArosz

Tadeusz Jarosz – studiował  w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW, obrona pracy mgr –  2005 r., obrona doktoratu w czerwcu 2011. Od lutego 2012 pracuje w Jordan University College w Morogoro (Wschodnia Afryka) na Wydziale Nauk Społecznych na stanowisku wykładowcy departamentu Socjologii. Wykłada socjologię ogólną, kontrolę społeczną, demografię i socjologię rodziny, prowadzi też kursy politologiczne w ramach różnych kierunków wydziału, np. studiów afrykanistycznych.

Tadeusz Jarosz: „Krytyczne myślenie oraz posługiwanie się metodą naukową to najważniejsze umiejętności, które udało mi się zdobyć w trakcie studiów w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW. Myślę, że to najważniejsze zadania, które powinna wypełniać uczelnia wyższa”.

 

 

SONY DSCMaciej Karliński – obronił pracę mgr w 2005 r., w latach 2004-2005 pracował w LU Polska jako przedstawiciel handlowy, w 2005 r. w NewEuropeanStaff jako specjalista ds. marketingu, od 2005 r. prowadzi własną działalność gospodarczą, szkolenia językowe, tłumaczenia.

 Maciej Karliński: „Studia, szczególnie humanistyczne są wartością samą w sobie, nie ze względu na praktyczne, wyszkolone umiejętności, bo takich nie dają żadne studia w Polsce, ale ze względu na fakt, iż pozwalają mieć ogólny pogląd na świat w wielu jego aspektach. Studia politologiczne nie dają pewności pracy w zawodzie, ale są tak interdyscyplinarne, że każda kończąca je osoba z głową na karku poradzi sobie na rynku pracy bez problemu. Nie miałem jeszcze okazji poznać osoby, która po obronie pracy magisterskiej byłaby specjalistą w jakiejś dziedzinie, znam jednak wielu politologów, którzy dzięki swojemu wykształceniu po prostu wiedzą jak się w życiu odnaleźć”.

 

monMonika Deja-Cieciora – studiowała na kierunku politologia w latach 1994-1999, w roku 2000 obroniła pracę magisterską pt. ”Kształtowanie się tożsamości europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa po 1991 roku w świetle dokumentów NATO i OBWE” (promotor ks. prof. H. Skorowski).
Monika Deja-Cieciora: „Na ATK trafiłam za namową znajomego niewiele wiedząc o charakterze akademii. Po rozmowie kwalifikacyjnej wiedziałam już, że dokonałam trafnego wyboru. Na moim kierunku poznałam wielu fantastycznych ludzi zarówno wśród rówieśników, jak i kadry profesorskiej. Wykładowcy to wspaniali specjaliści w swoich dziedzinach, prowadzący nas początkowo jak ślepców przez arkana wiedzy. Z czasem z zagubionego w wielkim świecie „dziecka” stałam się osobą rozumiejącą otaczający mnie świat, relacje w nim zachodzące i przemiany w nim następujące. W trakcie nauki zainteresował mnie temat bezpieczeństwa międzynarodowego i problem tożsamości europejskiej w tej dziedzinie.  Po studiach wielokrotnie starałam się o pracę w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem. Niestety ze względu na trudności na rynku pracy nie udało mi się rozwinąć w tym kierunku. Nie dałam jednak za wygraną i szukałam dalej dla siebie miejsca  w instytucjach samorządowych, instytucjach kultury itp. Bardzo zależało mi na tym, żeby wykorzystać zdobyte przeze  mnie umiejętności dla dobra innych. W końcu udało mi się. Od 11 lat pracuję jako Kierownik Biblioteki Publiczno-Szkolnej. Mam  nadzieję, że moje zaangażowanie w pracę spowodowało chociaż niewielki wzrost samoświadomości społecznej ludzi, dla których i z którymi pracuję. Ponadto moim osobistym sukcesem jest fakt, że u mojego brata zaszczepiłam tego bakcyla.  Studiując europeistykę podjął się rozszerzyć  podjęty przeze mnie temat w swojej pracy magisterskiej . Mam nadzieję, że jemu uda się spełnić w tym co robi”.

 

kpawKazimierz Pawlik – studia magisterskie ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w 2004 r. Obronił doktorat w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW w 2016 roku. W latach 2010-2012 odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Od 2013 r. radca prawny, prowadzi własną kancelarię radcowską w Radomiu i w Krakowie. Dzięki wszechstronnemu prawniczemu i politologicznemu wykształceniu mógł wyspecjalizować się w zagadnieniach konstytucyjnych, samorządowych i prawie administracyjnym. Współautor książki Dyplom z Internetu (wraz z prof. Radosławem Zenderowskim) i autor przeszło dwustu artykułów głównie o tematyce dotyczącej samorządu terytorialnego.

Kazimierz Pawlik: „Kończąc studia prawnicze i przygotowując interdyscyplinarną pracę magisterską, zdałem sobie sprawę, że chciałbym posiadać szerszą wiedzę humanistyczną. Początkowo jako wolny słuchacz uczęszczałem na zajęcia z przedmiotów politologicznych i historycznych, następnie zapisałem się do udziału w projekcie Studium Generalne Europa. Z dużą nostalgią wspominam dziś zajęcia w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW, które nie tylko stanowiły „odskocznię” od z natury trudnych, teoretycznych zagadnień prawniczych, ale uczyły również innego podejścia do otaczającej rzeczywistości. Patrząc z perspektywy prawie 10 lat widzę duży, pozytywny wpływ szeroko rozumianej wiedzy humanistycznej na ukształtowanie moich zainteresowań czy całego rozwoju zawodowego”.

 

górski

 Artur Górski

– (ur. 30.01.1970 r., zm. 01.04.2016 r.) – w latach 1989-1994 studiował na kierunku politologia i nauki społeczne na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1994 r. obronił na ATK pracę magisterską na temat: „Edukacyjne obowiązki państwa w systemie społecznej gospodarki rynkowej”. W 1998 r. obronił na ATK pracę doktorską na temat: „Koncepcja władzy politycznej Stanisława Cata-Mackiewicza” (promotor: Prof. dr hab. Aniela Dylus).

Tuż po studiach znalazł pracę w zespole politycznym Redakcji Krajowej Polskiej Agencji Prasowej, a następnie przez rok pełnił funkcję redaktora naczelnego „Naszego Dziennika”. W rządzie AWS-UW był Szefem Gabinetu Politycznego Ministra – Członka Rady Ministrów odpowiedzialnego za informowanie obywateli o Unii Europejskiej, a następnie dyrektorem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Po upadku rządu Jerzego Buzka wykładał na UKSW w Warszawie i w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, kierował Wydziałem Kontroli Wewnętrznej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a także przez trzy lata pełnił funkcję radnego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy z listy Prawa i Sprawiedliwości. Był posłem na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2007-2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. Był członkiem Zarządu Światowej Rady Badań nad Polonią, jak również działał w Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” i Fundacji Św. Kazimierza Królewicza, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Programowej.
Jest autorem książek: „O autorytet władzy”, „Myśli reakcyjne”, „Władza polityczna w myśli Stanisława Cat-Mackiewicza”, „Na prawicowym posterunku”, „Podolacy. Obóz polityczny i jego liderzy” i ok. 20 artykułów naukowych.

 

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska – absolwentka Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW. Dziennikarka, specjalistka ds. mediów i PR. Karierę dziennikarską zaczynała w dzienniku „Życie” w latach 90. Była też w pierwszym zespole tworzącym dziennik „Metro”, gdzie objęła stanowisko szefa działu kultury. W 2006 roku została starszym specjalistą ds. PR w Programie III Polskiego Radia. Z „Trójki” odeszła z odwołanym dyrektorem stacji Krzysztofem Skowrońskim. Razem z Krzysztofem Skowrońskim, Grzegorzem Wasowskim i Moniką Makowską-Wasowską współtworzyła „Radio Wnet”. Pełniła rolę zastępcy redaktora naczelnego „Radia Wnet” i redaktor naczelnej „Kuriera Wnet”. Była również członkiem zarządu „Spółdzielczych Mediów Wnet”. Po odejściu z grupy Wnet była wspólnikiem w przedsiębiorstwie doradczym New Story. Od 12 sierpnia do 1 grudnia 2015 r. pracowała na stanowisku dyrektora biura prasowego Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

ciesiolkiewicz

Konrad Ciesiołkiewicz – (ur. 24 grudnia 1977 w Warszawie) – politolog, były instruktor ZHR, rzecznik prasowy rządu Kazimierza Marcinkiewicza.

Ukończył studia w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie politologii. Ukończył również podyplomowe studium menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Był instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w stopniu harcmistrza. Należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Od 2003 do 2005 sprawował funkcję dyrektora biura prasowego partii Prawo i Sprawiedliwość oraz rzecznika klubu parlamentarnego PiS.

Od 31 października 2005 do 13 lipca 2006 pełnił funkcję rzecznika prasowego w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza oraz podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od lipca do grudnia 2006 był doradcą i pełnomocnikiem p.o. prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza ds. komunikacji społecznej.

Od maja do grudnia 2007 w spółce akcyjnej Polkomtel pracował na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu komunikacji marketingowej, zajmował się alternatywnymi kanałami komunikacji. W styczniu 2008 został dyrektorem departamentu public relations w Telekomunikacji Polskiej.

Jest autorem tekstów z zakresu mediów, komunikacji i polityki publikowanych w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku”, „Życiu Warszawy”, serwisie internetowym Wirtualne Media. Prowadził zajęcia z public relations w Instytucie Politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2013 otrzymał nagrodę Lwa PR 2012 w kategorii biznes, przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations.

 

aliszkaAgnieszka Liszka – (ur. 21 stycznia 1973 w Bydgoszczy) – dziennikarka, od 16 listopada 2007 do 1 lipca 2008 rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska.

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat obroniła w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW (na podstawie pracy zatytułowanej Ewolucja koncepcji obywatelstwa europejskiego). Uczestniczyła w trzymiesięcznym stypendium w Oksfordzie.

Pracowała jako dziennikarka Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, była rzecznikiem prasowym Andrzeja Olechowskiego w trakcie kampanii prezydenckiej w 2000 i samorządowej w 2002, była też rzecznikiem prasowym PZU S.A., menedżerem ds. komunikacji w KPMG Sp. z o.o. oraz kierownikiem ds. kontaktów zewnętrznych w McKinsey & Company Poland.

16 listopada 2007 objęła stanowisko rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska. 21 listopada 2007 została także podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. 1 lipca 2008 ustąpiła z obu stanowisk. Objęła stanowisko prezesa zarządu w wydawnictwie Kurhaus Publishing, specjalizującym się w literaturze biznesowej, będąc również wspólnikiem tego przedsiębiorstwa.

Zasiada w Zarządzie Instytutu Spraw Publicznych, Radzie Programowej Kongresu Kobiet, Radzie Fundacji PZU.

 

majewskiTomasz Majewski – (ur. 30 sierpnia 1981 w Nasielsku) – absolwent politologii w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW, polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą.

Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal. Stawał na podium mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata i halowych mistrzostw Europy. W 2005 został mistrzem uniwersjady. Dziewięciokrotny (na stadionie i w hali) rekordzista Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant kraju w pucharze Europy, halowym pucharze Europy, drużynowych mistrzostwach Europy, zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 8 października 2008 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 2 września 2009 został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zobacz video: (pobierz)

 

Sławomir Mazurek – ukończył politologię w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UKSW ze specjalnością systemy polityczne i samorząd lokalny, a także Podyplomowe Międzyuczelniane Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej.

Pierwsze doświadczenia zdobywał w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie w 2001 roku pracował w Gabinecie Ministra. Następnie w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim pracował dla jednego z członków zarządu odpowiedzialnego za fundusze europejskie. W latach 2003-2006 był rzecznikiem prasowym w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej SA w Warszawie.

W latach 2006-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministra Środowiska, był członkiem polskiej delegacji na szczyt klimatyczny w Nairobi oraz Sesję Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym York w 2007 roku. Następnie w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej odpowiedzialny był za promocje funduszy europejskich. Był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Później prowadził własną działalność gospodarczą, realizując projekty z zakresu komunikacji i doradztwa strategicznego. W listopadzie 2015 r. został mianowany podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska.

Jeszcze w czasach studenckich był zaangażowany w prace Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, gdzie odpowiadał za komunikację społeczną. Reprezentował studentów w Senacie UKSW, a w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UKSW prowadził prace Klubu Dyskusyjnego Kuźnia. Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski oraz Korporacji Akademickiej Respublika.

O studiowaniu politologii

Erasmus+

Nasz Wydział

Czasopismo Instytutu

chrzescijanstwo-swiat-polityka

Polskie Studia Politologiczne

athenaeum

Centra badawcze

mzbnm

P. Towarzystwo Nauk Politycznych

ptnp

P. Towarzystwo Studiów Europejskich

ptse

P. Tow. Studiów Międzynarodowych

ptsm

Sekcja Wykładowców KNS

strategie-antykryzysowe


Publikacje

Pracownicy