Maciej Zięba OP-pożegnanie

Maciej_Zięba_OP-2Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci o. dr Macieja Zięby OP. Zawsze cieszyliśmy się z życzliwości, jaką ten wybitny intelektualista, działacz społeczny, a przede wszystkim oddany Kościołowi i Polsce kapłan, obdarzył nasze naukowe środowisko.

Od prawie trzydziestu lat nasi studenci mogli uczestniczyć w organizowanych przez niego znakomitych letnich i zimowych „Szkołach” nauczania społecznego Kościoła, które dla niektórych z nich stały się inspiracją do pracy zawodowej i służby publicznej. Mogliśmy uczestniczyć w wielu jego znakomitych seminariach, ale też niejednokrotnie gościliśmy go na naszych konferencjach, czy wykładach otwartych. Z uwagą śledziliśmy kolejne jego znakomite publikacje, ale też nie raz mieliśmy zaszczyt wspólnej z nim refleksji o współczesnej Polsce, Europie i Kościele.

Dla wielu z nas był i pozostanie duchową oraz intelektualną inspiracją. Niech dobry Bóg wynagrodzi mu wszelkie dobro, jakie po sobie, także i nam, pozostawił.

Pracownicy Centrum Katolickiej Nauki Społecznej na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW oraz Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW wraz z władzami WSE i INPiA UKSW.

y

e

O studiowaniu politologii

Erasmus+

Nasz Wydział

Czasopismo Instytutu

chrzescijanstwo-swiat-polityka

Polskie Studia Politologiczne

athenaeum

Centra badawcze

mzbnm

P. Towarzystwo Nauk Politycznych

ptnp

P. Towarzystwo Studiów Europejskich

ptse

P. Tow. Studiów Międzynarodowych

ptsm

Sekcja Wykładowców KNS

strategie-antykryzysowe


Publikacje

Pracownicy