Konferencja naukowa ku czci prof. Anieli Dylus

aniela 510 października 2018 r. odbyła się na UKSW Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Znaki czasu, znaki nadziei. Katolicka Nauka Społeczna w XXI wieku” zorganizowana przez Instytut Politologii UKSW oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce ku czci prof. dr. hab. Anieli Dylus. Spotkanie to było wyrazem wdzięczności dla Pani Profesor za Jej pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz naszego Instytutu oraz całego Uniwersytetu w związku z przejściem na emeryturę.

Konferencję uroczyście otworzył prof. dr hab. Radosław Zenderowski – Dyrektor Instytutu Politologii UKSW. Następnie Magdalena Bem-Andrzejewska – Dyrektor w MNiSW odczytała słowo okolicznościowe, jakie do prof. Dylus oraz wszystkich uczestników konferencji skierował Premier Jarosław Gowin (pobierz). W uroczystej części otwierającej konferencję wzięli udział również: prof. Anna Czyż – Prodziekan WNHiS UKSW oraz dr Piotr Womela – przedstawiciel Fundacji Konrada Adenauera.

Wśród gości biorących udział w poszczególnych panelach dyskusyjnych znaleźli się wybitni przedstawiciele katolickiej nauki społecznej, m.in.: prof. Josef Isensee, prof. Irena Lipowicz, prof. Helmut Renöckl, prof. Ingeborg Gabriel oraz prof. Manfred Spieker.

Tematyka każdego z trzech paneli dyskusyjnych: „Polityka w perspektywie religijnej i etycznej”, „Gospodarka. Moralność. Chrześcijaństwo” oraz „Europa. Fundamenty jedności” była powiązana z zainteresowaniami badawczymi prof. Anieli Dylus.

Konferencję zakończyła uroczystość wręczenia pamiątkowej Księgi Jubileuszowej oraz liczne gratulacje i życzenia od współpracowników, kolegów i koleżanek, a także studentów – dla p. prof. Anieli Dylus.