Instytut Politologii UKSW poprowadzi szkolenie dla Straży Granicznej

Umowa z SGRektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński w imieniu uczelni podpisał 12 sierpnia 2013 r.  z Komendantem Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej umowę o utworzeniu Studiów podyplomowych zatytułowanych „Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z  ich powrotami”. Studia dedykowane są funkcjonariuszom Straży Granicznej i jest to Projekt Edycji 2013/2014 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.  Od strony organizacyjnej poprowadzi je Instytut Politologii UKSW przy współpracy merytorycznej  z Instytutem Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Kierownikiem Studiów został prof. Janusz Balicki (Instytut Politologii, Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracjami).